Jak ustalać sobie dietę

Większość z nas, chcę wyglądać zdrowo, mieć piękną sylwetkę i nigdzie nie mieć tłuszczu. Jak sami doskonale wiemy, nie jest to łatwe. Albowiem po pierwsze lubimy dobrze zjeść, po drugie ruszamy się coraz mniej, a po trzecie, wraz z upływem lat, nasz organizm coraz trudniej walczy z otyłością. Dlatego też każdy z nas, chociaż od czasu do czasu wpada na pomysł, by trochę więcej o siebie zadbać i by wprowadzić do swojego menu specjalną dietę.

            Ale jaką dietę wprowadzić, aby była ona najlepsza dla naszego organizmu? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Albowiem każdy wykonuje inny zawód, jest w innym wieku, a przede wszystkim ma inny metabolizm. Więc dla jednego dane dieta będzie odpowiednia, a dla drugie już nie. Niezbyt dobrym pomysłem jest „eksperymentowanie na żywym organizmie” i wprowadzanie wielu diet. Albowiem może to mieć wręcz odwrotne skutki i zamiast na wadze tracić, będziemy ważyć coraz więcej. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka i zostawienie sprawy w rękach specjalisty. Dietetyk, jest osobą wykształconą w tym kierunku, a ponadto ma do tego odpowiednie doświadczenie. Więc szybko i sprawnie powie co jeść, o jakich porach, a przede wszystkim w jakich ilościach. Ale zanim dostaniemy od niego dietę, z całą pewnością musi on przeprowadzić z nami wywiad. Musi on bowiem wiedzieć, w jakim jesteśmy wieku, jaki mamy zawód, co lubimy jeść a co nie za bardzo itp. I dopiero po uzyskaniu tych informacji, jest on w stanie ustalić dobrą dla nas dietę. Na pewno stosując się do wskazań dietetyka, mamy większe szansę na pozbycie się zbędnych kilogramów, niż gdy dietę będziemy ustalać samodzielnie.

            Nie możemy też zapomnieć, że sama dieta to tylko połowa sukcesu w walce z nadwagą. Na pewno do naszego życia musimy wprowadzić wiele ruchu, który pozwoli szybciej spalać zbędne kalorie. Powinniśmy więc chodzić na spacery, jeździć na rowerze, czy też chodzić na basen. Nie musimy tego robić codziennie, ale im częściej będziemy się ruszać, tym szybciej wrócimy do wymarzonej przez nas wagi.