Mieszkanie – kupić na kredyt czy wynajmować?

Każdy z nas marzy chyba o własnym mieszkaniu. Niestety koszty związane z nieruchomością są bardzo duże i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Więc z tego też powodu, wiele osób musi mieszkanie wynajmować i płacić za to właścicielowi nieruchomości. Na pewno nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jeżeli ktoś nie ma wyboru, to niestety musi to robić.

            Ale jest jeszcze jedna możliwość, by wejść w posiadanie nieruchomości. Każdy, kto nie może sam uskładać odpowiedniej ilości pieniędzy, może przecież skorzystać z oferty banków, które proponują kredyty hipoteczne. Dzięki uzyskanym w ten sposób pieniądzom, możemy kupić nieruchomość i zamiast płacić pieniądze za wynajem, spłacamy co miesiąc ratę do banku. Co ciekawe, zazwyczaj spłacana rata jest niższa, niż kwota jaką płacimy za wynajęcie nieruchomości. Czy dla każdego taki kredyt jest dostępny? Niestety nie. Banki nie udzielają bowiem kredytów każdemu, kto złoży wniosek. Należy mieć odpowiednie dochody, zdolność kredytową, a także dobrą historię kredytową. Bez tego o pieniądze z kredytu może być bardzo trudno. Ale nawet i gdy nasza historia jest idealna, w dalszym ciągu nie mamy pewności, że kredyt uzyskamy. Banki maja bowiem swoje procedury, regulaminy itp. Dlatego też, jeżeli nie uzyskamy kredytu w jednym banku, warto złożyć wniosek do innego, gdyż może w nim o pieniądze będzie nam łatwiej. A i po uzyskaniu pieniędzy, musimy na pieniądze jeszcze poczekać aż ustanowimy odpowiednie zabezpieczenie. Dopiero wtedy będziemy mieli pieniądze do dyspozycji. Zwykle kredyt hipoteczny jest rozłożony na wiele lat, dzięki czemu miesięczne raty wcale nie są wysokie i większość z nas spokojnie da radę je spłacać

            Ludzie często boją się kredytów i nie chcą ich zaciągać. Dlatego też nie stają się właścicielami nieruchomości. Nie ma się ich co bać, gdyż przez to możemy męczyć się w cudzych nieruchomościach. Na pewno nie jest to sytuacja komfortowa. Dlatego też, jeżeli mamy taką okazję, złóżmy wniosek o kredyt hipoteczny, by stać się właścicielem wymarzonego mieszkania.