Zagęszczanie włosów – ile trzeba czekać na efekty?

Stale wzrasta liczba osób, które poszukują rozmaitych sposobów na zagęszczenie włosów. Wynika to z faktu, iż powszechnie występuje problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta, stres, stosowane leki, nieodpowiednia pielęgnacja – wszystko to wpływa negatywnie na kondycję włosów. I każdy z nas doświadcza oddziaływania tych czynników – a zatem problem wypadania włosów jest realnym zagrożeniem. Jak sobie z nim radzić? I po jakie metody zagęszczania włosów możemy sięgnąć?

Suplementy na włosy – przygotuj się na długotrwałą terapię

W przypadku jakichkolwiek problemów z gęstością fryzury większość z nas sięga po suplementy diety. Są łatwo dostępne w każdej aptece, można je stosować na własną rękę. Nawet jeśli przyczyną wypadania włosów nie są niedobory witaminowo – mineralne, dostarczenie cennych składników odżywczych powinno poprawić stan włosów i choć w minimalnym stopniu ograniczyć wypadanie włosów, a także przyspieszyć ich odrastanie.

Preparaty witaminowe wzmacniające włosy najczęściej dostarczają witamin z grupy B, witaminy A i E, wapń, magnez, żelazo, cynk czy krzem. Rzadko spotykanym składnikiem jest niezwykle skuteczny kwas fosfatydowy. Pożądanymi składnikami takich preparatów są także wyselekcjonowane ekstrakty roślinne: z pędów bambusa, skrzypu polnego czy pokrzywy, palmy sabałowej.

Na efekty takiej terapii wzmacniającej włosy trzeba poczekać zazwyczaj kilka miesięcy – tyle trwa wzmocnienie mieszków włosowych, trwałe poprawienie ukrwienia skóry głowy, uzupełnienie niedoborów witamin oraz pobudzenie nowych włosów do wzrostu.

Medycyna estetyczna dla gęstych włosów

Nie brakuje zabiegów medycyny estetycznej, które mogą pozytywnie wpłynąć na gęstość fryzury. Najbardziej popularnym jest mezoterapia igłowa, czyli wprowadzanie substancji o działaniu odżywczym, pobudzającym krążenie krwi oraz pobudzającym porost włosów. Seria kilku zabiegów powinna przynieść pożądany efekt, na którego ostateczny wymiar należy poczekać. Na pewno cała kuracja zajmie co najmniej kilka miesięcy.

Kolejnym rozwiązaniem oferowanym w gabinetach medycyny estetycznej jest przeszczep włosów. Zabiegu przeszczepienia włosów nie może wykonać każdy – poza dobrym ogólnym stanem zdrowia konieczne jest posiadanie na skórze głowy wystarczającej ilości włosów do przeszczepienia. Ponadto zawsze istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepionych włosów. Ostateczny efekt ocenić można dopiero po kilku miesiącach od ostatniego zabiegu, gdy włosy odrosną na pożądaną długość.

Nanowłókna keratynowe – natychmiastowe zagęszczanie włosów dla każdego

Jeśli nie wyobrażasz sobie wielomiesięcznego oczekiwania na efekt wspomnianych terapii zagęszczających włosy – możesz sobie pomóc już dziś. Lecząc przyczynę łysienia i czekając na odrośnięcie włosów, możesz skorzystać z natychmiastowej metody optycznego zagęszczania włosów. Mowa o innowacyjnych włóknach keratynowych, które wyróżniają się średnicą liczącą zaledwie kilka nanometrów. Dzięki temu mają właściwości idealnego scalania się ze strukturą włosa, co zapewnia pogrubienie struktury włosów.

Aplikacja preparatu trwa zaledwie kilka minut – tyle wystarczy, aby fryzura natychmiast zyskała gęstość. Nanowłókna DrHair odporne są na działanie czynników środowiskowych, gwarantując nienaganny efekt estetyczny przez wiele godzin. Dostępnych jest wiele odcieni dopasowujących się do naturalnego koloru włosów. Jednocześnie nanowłókna nie wpływają negatywnie na kondycję włosów. Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastową zmianę wizerunku, większą pewność siebie oraz brak uczucia skrępowania, ilekroć ktoś rzuci ukradkowe spojrzenie na Twoją przerzedzoną fryzurę.