Imiona dla dziewczynki – znaczenie

Wybór imienia dla dziecka z pewnością nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę należy brać wiele czynników, w końcu imię nadajemy na całe życie. Jeśli wybierzmy nie odpowiednie może to mieć w przyszłości różne konsekwencje, chociażby w postaci niezadowolenia naszego dziecka.

Zanim zaczniemy w ogóle wybierać imię, warto wiedzieć, że nie chodzi tutaj tylko o nasze upodobania. Każde imię ma swoje znaczenie i charakterystykę, które z pewnością warto poznać. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy znaczenie najbardziej popularnych ostatnio imion dla dziewczynek.

Najbardziej popularne imiona żeńskie w ciągu ostatnich 5 lat:

Julia – bywa nieśmiała oraz wycofana, zwłaszcza w dużym gronie obcych ludzi. Woli się podporządkowywać niż sama dominować nad towarzystwem. Jest jednak bardzo sympatyczna i wrażliwa. Osoby z tym imieniem często mają artystyczną duszę i wykazują sporo talentów. Charakteryzuje ją ponadto ciekawość świata, wszędzie chciałaby pojechać i wszystko zobaczyć. Typowa podróżniczka. Nie przepada za naukę, aczkolwiek ma świetną pamięć i potrafi radzić sobie zawodowo.

Maja – to dziewczyna szalenie inteligenta, która uwielbia konwersacje i spory. Często dla zabawy wykłóca się z innymi żeby udowodnić im, że nie mają racji. Uwielbia czytać książki i prawie wszystko wydaje się jej interesujące. Bywają jednak chwile kiedy woli samotność, chowa się wtedy we własnym kącie i poddaje wiele chwil przemyśleniom. Po takich dniach nabiera nowych sił do życia. Maja ma silne poczucie sprawiedliwości i nie znosi kiedy coś nie idzie po jej myśli.

Lena – osoba nadzwyczaj uczuciowa, która wręcz nie może żyć bez miłości. Często potrafi przytłaczać swoją osobowością i stałymi poszukiwaniami księcia z bajki. Bywa także przesadnie leniwa i ciężko jest się jej zmotywować do większych działań. Kocha sztukę oraz poezję, zdarza się że sama tworzy. Woli przebywać w swoim własnym świecie, gdzie nie musi się zmagać z oczekiwaniami innych ludzi.

Zofia – wszędzie jej pełno, ponieważ uwielbia zaznaczać swoją obecność. To osoba niezwykle energiczna oraz żywiołowa, która ma milion pomysłów na sekundę. Swoim entuzjazmem może zarazić niemal każdego, dlatego ma spore grono przyjaciół. Uwielbia słoneczną pogodę, kiedy może korzystać z rozmaitych sportów wodnych.

 

Niebawem opiszemy znaczenie imion męskich…

A Wam jakie imiona najbardziej się podobają?