Jak usunąć zapach moczu

Czasami zdarzają się nieprzyjemne sytuacje, kiedy musisz usunąć zapach moczu z fotela, kanapy, materaca lub dywanu. Na szczęście, nie musimy tego robić zbyt często. Czasami jednak, w naszym domu będzie dziecko lub młody zwierzę i może dojść do takiej sytuacji. Po pewnym czasie, mocz wyschnie, ale zapach pozostaje.

Jednakże, istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się zapachu moczu. Jednym ze sposobów, aby pozbyć się zapachu moczu jest przygotowanie zawiesiny wodorowęglanu sodu i wodą. Przygotowana mieszanka przetrzeć całą powierzchnię, na której doszło do moczu. Cały zmywanie octem. Po zabiegu używać papierowych ręczników, wciśnij go na powierzchnię i poczekać, aż cała wilgoć wsiąka – powtórzyć cały proces.

Ale nie zapominaj, aby powtórzyć to kilka razy, bo można uszkodzić tkaninę. Umyć całą powierzchnię czystą wodą i ponownie wyrównać ręczników papierowych w celu usunięcia nadmiaru wilgoci. Najlepiej, jeśli jest to możliwe, należy pozostawić tkaninę na słońcu do wyschnięcia. Można również użyć suszarki do włosów i trochę go wysuszyć. Zapach octu wciąż odczuwalne przez około dwa dni. Ale najważniejsze, że zapach moczu znika