Suknie i sukienki na topie

Tuż po nowym roku w sklepach pojawiają się kolekcje dostępne w przystępnych cenach za sprawą tegorocznych obniżek cen. Zobaczmy, co jest teraz modne w wielkim świecie. Jak co roku, kreacje prezentowane na wybiegach różnią się od tych, jakie zobaczyć możemy w sklepach. Na polskich i światowych pokazach mody w tym roku panuje istne pomieszanie z poplątaniem. Pojawiają się żywe, odblaskowe kolory, cekiny łączą z asymetrycznymi wzorami, a suknie i sukienki najczęściej występują w wersji maxi – do samej ziemi.

Jednak tego typu pomysły rzadko przekładają się na ekspozycje sklepowe – towar, który możemy zobaczyć w butikach różni się od tego co proponują nam najsłynniejsze domy mody. Sukienki wizytowe proponowane na ten sezon bogate są w cekiny, dodatkowe ozdoby. Co do kolorów to nadal niepodzielnie rządzi czerń, od czasu do czasu przełamana akcentami złota, srebra itp. Co do samego kroju, to mimo iż moda na wszelkiego rodzaju bomki ustępuje nieco miejsca klasycznym fasonom, to nie brakuje i takich. Decydują się na nie przede wszystkim panie szczupłe, nie bojące się dodatkowych, powiększających je warstw materiału. Z kolei, gdy zależy nam na podkreśleniu najlepszych atutów figury, najlepszym pomysłem będzie sukienka o linii ołówka, przylegająca do ciała, mocno dopasowana.

Coraz rzadziej spotyka się jeszcze kilka lat temu tak popularne gorsety i kreacje dwu-częściowe. Równie istotne jak sama sukienka są dobierane do niej dodatki. W przypadku prostych modeli, zwłaszcza, gdy w kreacji dominuje czerń, tak naprawdę to one będą dopełniać efektu i przyciągać uwagę. I tu jak widać panie decydują się na sprawdzone rozwiązania – najczęściej sięgamy po złoto i srebro. Ostatnimi czasy, jednak pojawiają się niezbyt popularne jak do tej pory elementy z różnego rodzaju tworzyw, a nawet drewna. Zazwyczaj w postaci barwnych kolczyków, bransoletek czy zawieszek. Na nie decydują się zazwyczaj młode panie, choć i to nie jest powszechnie obowiązującą regułą, panującą na balach i przyjęciach. Najważniejsze jednak by dobrać kreację nie tylko do figury ale i gustu zainteresowanej, tak by czuła się w niej w pełni komfortowo.