W jaki sposób wybrać biżuterię ślubną ?

Dobór dodatków specjalnie na tę okazję dla wielu osób wydaje się być błahostką, jednak tak naprawdę w tym przypadku ciężko nie zgodzić się ze staropolskim porzekadłem, które to brzmi “diabeł tkwi w szczegółach”. tak jest właśnie w przypadku biżuterii, dlatego też ważne jest, aby odpowiednio ją dobrać.

Czym kierować się wybierając biżuterię ślubną?

  • Warto zwrócić uwagę na to, aby obejrzeć dokładnie suknie, a najlepiej zrobić jej kilka dużych zdjęć oraz nosić je podczas zakupów. Koniecznie trzeba przyjrzeć się szczególnie jej dekoltowi, zdobieniom, kolorowi,oraz stylowi, a nawet także rodzajowi tkaniny.
  • Koniecznie przyjrzyjcie się zdobieniom, a więc tym ile ich jest, a także w jakich miejscach dominują, oraz jak wyglądają. Wyjątkowo intensywnie ozdobione suknie nie będą potrzebowały dodatkowych ozdób, gdyż ozdobą samą w sobie. W przypadku, kiedy to już decydujecie się na biżuterię, to warto pamiętać, aby pasowała materiałem oraz stylem do zdobień już znajdujących się na sukni. Przy skromnej sukni, jeśli chcemy -mamy zdecydowanie większe pole do popisu.
  • Zwracamy uwagę na dekolt. Do okrągłego oraz odsłaniającego ramiona gorsetu pasją okrągłe naszyjniki, gdzie przy skromniejszym gorsecie można poszaleć z dużą biżuterią. Z kolei przy dekolcie w kształcie litery V najkorzystniej prezentuje się naszyjnik w kształcie V bądź Y (szukasz bazy jubilerów gdzie kupić odpowiednie naszyjniki na ślub znajdziesz to wszystko w modnewesele.com)- im skromniejszy, tym lepszy. Tego typu naszyjniki sprawdzą się także przy gorsecie w kształcie serca. Koniecznie zwróćcie uwagę na taki element jak ramiączka tworzące literkę V: wówczas kiedy są wyjątkowo ozdobione, naszyjnik będzie zbędny. Natomiast przy zabudowanych górach naszyjniki nie są potrzebne- nawet nie wskazane.
  • Kolczyki, jest to  jeszcze większe wyzwanie, gdyż ich wybór, bardziej aniżeli pozostałych akcesoriów, jest zależny od fryzury jaką planujemy w tym dniu mieć. Rozpuszczacie włosy- wówczas warto zainwestować w duże, widoczne kolczyki. Zupełnie odwrotnie warto postąpić przy spiętych włosach. Zastanówcie się więc jakie kolczyki nosicie na co dzień a także w jakich czujecie się najlepiej – jako ,że zakup podobnych do Waszych ulubionych, będzie najlepszym wyborem.  W przypadku kiedy o dekolt sukni jest zabudowany bądź nie planujecie zakładać naszyjnika, zainwestujcie w duże, widoczne kolczyki . Dosyć ryzykowny może okazać się wybór dużego naszyjnika oraz dużych kolczyków.
  • Bransoletki pasują zawsze oraz są piękne są niemal wszystkie: zarówno te delikatne, jak te ogromne, a także te nałożone w dużej ilości. Idealnie będą się prezentowały przy skromnych sukniach, które to w okolicach bioder (i ciut poniżej) nie mają nadmiaru zdobień.
  • Biżuteria z pewnością musi pasować do siebie. Kolczyki, naszyjnik, czy też bransoletka powinny być w tym samym stylu . Nie muszą wyglądać identycznie ani też tworzyć tzw. kompletu, jednak warto zwrócić uwagę na wspólne cechy poszczególnych elementów.

Dobór biżuterii nie jest więc prostą sprawą, gdyż należy postępować tak, aby uniknąć przesady i nadmiaru, ale też aby te elementy były pięknym dodatkiem i podkreśleniem w tymże dniu. Oczywiście warto przestrzegać podstawowych zasad, jednak równie ważne jest, aby postępować w zgodzie ze swoim dotychczasowym gustem oraz upodobaniami, aby czuć się tego dnia dobrze.